29 Temmuz 2014 Salı

HABERDEN ÇOK YORUMLARA DİKKAT

Rüzgar Erkoçlar, 'İnsanlığın rengi yoktur, buradayız alışın!' dediği yazısında askerliğe çağrılmasıyla ilgili yaşadığı süreci de anlattı.
İŞTE O YAZIDAN ASKERLİKLE İLGİLİ O BÖLÜM
Değişikliğin ardından askerliğe davet! Psikiyatri süreci, hormon süreci, isim değiştirme, bir dizi operasyon derken, durum bu kadar zorlayıcı ve duygusal adaptasyon isteyen bir süreçken, daha da zorlaştırılmamalı. Bu gibi alanlarda çalışan insanların bilgi sahibi olması, bizim onları değil onların bizi yönlendirmesi gerekiyor.
Askerlikle ilgili durum da böyle; sistemde cinsiyetiniz "erkek" olarak değişince celp kâğıdınız eve geliyor. Ve bir dizi test, açıklama, psikiyatri, kadın doğum derken, heyet nihayet "askerliğe elverişli değildir" raporunu veriyor. Zaten bir sürü operasyondan geçmiş bir durumdayken askerlik görevi için nasıl elverişli olabiliriz?..

Sistemde birçok şeyin düzeltilmesine ihtiyaç var. Buradayız alışın, arşınlamayın çalışın...
ve yorumlar:
yaşadığımız coğrafya düşünülürse, kimsenin vatani görevini red etme hakkı yoktur. bu arkadaşa da görev kağıdı gitmiş, sonrasında elverişsiz onayı verilmiş. gayet normal bir süreç. olacakları bilerek bu yola çıkmış olmalı, düşünemediyse bu tsk nın hatası değil, kendi hatası, kusura bakmasın
**
o kadar asker kaçağı askerlik yapmamış insan dururken bu ameliyatlı adamı askere çağırmak oradaki memurun işgügarlığı başka bir şey değil bence ..
**
Rüzgardan Çakı gibi asker olur .
**
Her saglikli Turk erkegi aslanlar gibi askerlik yapar. Erkekligin bir kurali da budur sayin Ruzgar bey(!)
**

Madem erkek oldun,ozaman yapacaksın arkadaşım askerliğini.ne için erkek oldun ozaman?yapmıyorsan tekrar git amerikaya,dön eski haline..bilmiyormuydun çağırılacağını?reklam reklam reklam..
**
Erkek olmayı kolay zannedip cinsiyetini değiştirdin. Askerlik söz konusu olunca erkeklikten niye şikayet ediyorsun. Madem erkek oldun gidip yap askerliği. Değilsen evinin kadını çocuklarının anası ol.
**
http://haberyorumlari.hurriyet.com.tr/yorumliste.aspx?HaberID=26902695&PageNo=2

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Azra Kohen - Kübra Par ile Açık ve Net

biz olabilme umuduyla gör beni romanını bekliyoruz 22 01 2019 da kitapçı raflarında